RAW AIR: Wygrana Kamila Stocha w Lillehammer
RAW AIR: Wygrana Kamila Stocha w Lillehammer

Kamil Stoch wygrał wtorkowy indywidualny konkurs na obiekcie w Lillehammer i stał się liderem cyklu Raw Air! Dla Polaka to 36. zwycięstwo w Pucharze Świata. Na podium znaleźli się jeszcze Słoweńcy Ziga Jelar i Timi Zajc.

Po pierwszej serii na prowadzeniu znajdował się Timi Zajc. Reprezentant Słowenii poszybował na 139 metr i wyprzedzał o 2,7 punktu Dawida Kubackiego (134,5 m). Trzecie miejsce zajmował Kamil Stoch (131,5 m), ze stratą 8,7 pkt. do lidera. Czwarty był Jewgienij Klimow (137,5 m), a piąty – Antti Aalto (135 m) ex aequo z Ryoyu Kobayashim (134,5 m).

Awans do serii finałowej uzyskało jeszcze dwóch reprezentantów Polski. Piotr Żyła był jedenasty, Maciej Kot z wynikiem 122 metrów zajmował dwudziestą szóstą lokatę.

Jakub Wolny po skoku na 121 metr zakończył konkurs na trzydziestej czwartej pozycji. Pięćdziesiąty był Paweł Wąsek (80 m).

W drugiej serii bezapelacyjnie najlepszy okazał się Stoch. Skoczek z Zębu wygrał 36. zawody w Pucharze Świata w karierze. Na podium znaleźli się jeszcze Jelar i Timi Zajc.

Miejsca pozostałych Polaków: Kubacki był ósmy. Żyła dwudziesty szósty, a Kot dwudziesty ósmy.

Źródło: Sport.tvp.pl/Filip Kołodziejski

Temp. 8℃
Wiatr 4,92km/h
całkowite zachmurzenie
Wisła