Najtrudniejszy konkurs Jakuba Wolnego, za dużo myślenia Piotra Żyły
Najtrudniejszy konkurs Jakuba Wolnego, za dużo myślenia Piotra Żyły

Drużynowy konkurs Pucharu Świata w Zakopanem dostarczył kibicom wielu emocji. Blisko 25 tysięcy kibiców na trybunach Wielkiej Krokwi obejrzało zaciętą rywalizację o zwycięstwo, które ostatecznie  przypadło Niemiec. Jak się okazuje, dla jednego z naszych reprezentantów były to najtrudniejsze zawody w karierze.

Polacy zajęli w sobotnich zawodach piąte miejsce. Do lepszego rezultatu zabrakło stabilnej formy wszystkich czterech zawodników z naszego zespołu. Od dobrze dysponowanych kolegów odstawał wczoraj szczególnie Jakub Wolny, który dostał szansę od trenera Michala Doleżala choć nie zdołał zakwalifikować się do konkursu indywidualnego. Sztab kadry uznał, że Wolny i tak prezentuje się najlepiej z pozostałych kadrowiczów.

– Nie było wielkiego stresu, ale za mną najtrudniejszy konkurs w życiu. Wiadomo jak było w kwalifikacjach. Moja dyspozycja nie jest taka, jak bym chciał. Dzisiaj trzeba było się pokazać z dobrej strony, tymczasem moje skoki nie były dobre. Ale uważam, że wykonałem dobrą pracę i mały plus gdzieś był – mówił po zawodach Wolny, który skoczył 122,5 i 118 m.

Nieco lepiej, ale również poniżej oczekiwań i możliwości skakał w drużynówce Piotr Żyła. Jemu z kolei nie udał się skok w pierwszej serii, w której uzyskał 123 m. W finale się poprawił, lecąc 136,5 m.

– W pierwszej serii było trochę za dużo myślenia, a za mało skakania. To nie kwestia odpowiedzialności za otwarcie konkursu. Robię swoje, to, co do mnie należy. Trochę brakło mi pewności siebie po serii próbnej, bo skok w niej nie był taki, jakiego się spodziewałem. Po tej próbie wkradło mi się do głowy za dużo myśli, spiąłem się – tłumaczył wpadkę wiślanin.

Oprócz najlepszych w sobotę Niemców, Polskę wyprzedzili też Norwegowie, Słoweńcy i Japończycy. Biało-czerwoni do podium stracili 6,4 punktu.

Walczymy o jak najlepsze skoki i miejsca. Chciałoby się być na podium cały czas. Trzeba zaakceptować to, że tym razem nie udało się na nie wskoczyć. Po prostu musimy pracować i walczyć dalej – podkreślił Żyła

Krzysztof Jordan/Skaczemy.PL

Temp. -3℃
Wiatr 3,6km/h
słabe opady śniegu
Ruka
Temp. -11℃
Wiatr 2,04km/h
pochmurno z przejaśnieniami
Nizhny Tagil
Temp. -1℃
Wiatr 1,5km/h
zamglenie
Planica