Kubacki o sukcesie Stocha: Miał farta
Kubacki o sukcesie Stocha: Miał farta

Dawid Kubacki był w Zakopanem bardzo bliski odniesienia trzeciego zwycięstwa w Pucharze Świata z rzędu. Po pierwszej serii zawodów na Wielkiej Krokwi nasz reprezentant prowadził, ale skok finałowy spóźnił i musiał zadowolić się trzecią lokatą.

– Jakaś nutka niedosytu będzie, bo wiedziałem, o co walczę. Nie ma co ukrywać, że chciałbym tutaj w Zakopanem zwyciężyć. Dzisiaj ta sztuka udała się nie mnie, a Kamilowi. Miał farta, co ja na to poradzę – mówił po zawodach Kubacki.

Już na poważnie dodał, że mimo wszystko był to dla niego udany dzień.
– Jak najbardziej zapamiętam go jako szczęśliwy. Stojąc wspólnie z Kamilem na podium mogliśmy odśpiewać z kibicami hymn. To jest coś, czego się nie zapomina. W takim momencie czuć siarki na plecach. Oczywiście cieszę się z też z kolejnego miejsca na podium. Udowadnia mi to, że ta praca cały czas idzie w dobrym kierunku – stwierdził lider polskiej reprezentacji.

Kubacki nie schodzi z podium Pucharu Świata od niemal miesiąca. Ma już dziewięć konkursów z rzędu ukończonych w najlepszej trójce. A jego strata do lidera klasyfikacji generalnej PŚ Karla Geigera po niedzielnej imprezie w Zakopanem wynosi 107 punktów. Nasz reprezentant jest więc w stanie powalczyć o Kryształową Kulę.

– Zdaję sobie sprawę, ze przed nami jeszcze kawałek sezonu. Wydaje mi się, że tą mozolną, codzienną pracą można sobie dotuptać na koniec na to najwyższe miejsce. Ale też staram się tego nie roztrząsać, bo mi to w niczym nie pomoże. Wiem oczywiście, jakie mam cele, do czego chcę dążyć. Ale koncentruję się na tym, co będzie się działo na kolejnych konkursach – komentuje tę sytuację Kubacki.

Po kolejnym udanym dniu na skoczni i następnym sukcesie Kubacki ponownie mówił też o przyczynach swojej znakomitej dyspozycji.
– Skłamałbym, gdybym powiedział, że to wyłącznie sukces obecnego trenera kadry Michala Doleżala. Ale też wiem, ile mu zawdzięczam. Moim zdaniem na moje obecne osiągnięcia składa się wieloletnia praca. Teraz mogę z tego korzystać – ocenił czwarty zawodnik klasyfikacji generalnej Pucharu Świata.

Krzysztof Jordan/Skaczemy.PL

Temp. -3℃
Wiatr 3,6km/h
słabe opady śniegu
Ruka
Temp. -11℃
Wiatr 2,04km/h
pochmurno z przejaśnieniami
Nizhny Tagil
Temp. -1℃
Wiatr 1,5km/h
zamglenie
Planica