Drużynówka podbudowała Stocha
Drużynówka podbudowała Stocha

Mimo braku sukcesu w postaci miejsca na podium, konkurs drużynowy na Wielkiej Krokwi dał Kamilowi Stochowi bardzo dużo pozytywnych odczuć. Nasz reprezentant zdradził, że sobotni występ w Zakopanem naładował go dobrą energią.

W sobotnich zawodach drużynowych Polacy zajęli piąte miejsce. Z dużą przewagą zwyciężyli Niemcy prowadzeni przez niedawnego trenera biało-czerwonych Stefana Horngachera. Naszą ekipę wyprzedzili też Norwegowie, Słoweńcy i Japończycy.

– Nie zawsze jest tak, jakby się chciało. Nie chcę ani nikogo chwalić, ani tym bardziej ganić czy mówić o kimś źle. Każdy z nas zrobił, co mógł. Dał z siebie wszystko. Uważam, że drużynę w składzie, w jakim dzisiaj wystąpiła stać na więcej. I w składzie, jaki mamy jeszcze w rezerwach, również. Przyszłość może być bardzo dobra – skomentował wynik polskiego zespołu Stoch.

Doświadczony zawodnik był bardzo zadowolony ze swojego występu. Jak ocenił, jego skoki były bardzo dobre, na wysokim poziomie.

– Ale pojawiło się też coś, czego mi ostatnio brakowało, czyli taka radość zaraz po oddaniu skoku. Miałem świadomość, że zrobiłem wszystko, co mogłem i odzyskałem również takie poczucie przyjemności. Dzisiaj skoki dały mi dużo przyjemności – stwierdził Stoch dodając, że niemal zapomniał już, jak okazywać radość po udanych próbach. – Tak dawno się nie cieszyłem, że po drugim dzisiejszym skoku nie wiedziałem, co zrobić z rękami. Chciałem sobie klasnąć, ale mi nie wyszło – śmiał się.

Stoch w konkursowych skokach uzyskał dzisiaj 134,5 i 135,5 m. Jego łączna nota to szósty wynik indywidualny. Udany występ wyraźnie podbudował naszego reprezentanta.

– Dwa dobre skoki od jakiegoś czasu już mi wychodziły. Brakowało mi za to potwierdzenia w postaci dobrego miejsca w konkursie, takiej informacji zwrotnej. Ale dzisiaj było naprawdę bardzo dobrze. Była odległość, co przełożyło się na dobre odczucia. Z dobrym, pozytywnym nastawieniem będę startował jutro. Zresztą, do końca sezonu zostało jeszcze sporo konkursów. Chciałbym z takim nastawieniem, z taką energią skakać dalej –  powiedział Stoch.

Krzysztof Jordan/Skaczemy.PL

Temp. -4℃
Wiatr 4,1km/h
całkowite zachmurzenie
Ruka
Temp. -7℃
Wiatr 1,93km/h
bezchmurnie
Nizhny Tagil
Temp. -2℃
Wiatr 0,5km/h
pochmurno z przejaśnieniami
Planica